Jak zwiększyć produktywność podczas podróży taksówką?

Jak zwiększyć produktywność podczas podróży taksówką?

Jak zwiększyć produktywność podczas podróży taksówką?

Podczas jazdy taksówką łatwo jest przewijać tablicę w mediach społecznościowych w nieskończoność. Są jendak sposoby na przekształcenie tego w coś znacznie bardziej produktywnego. W tym miejscu podsumowujemy pięć wskazówek dotyczących produktywności opartych na czasie, które będą miały pozytywny wpływ na Twój dzień pracy.

Czas przejazdu taksówką = 5 minut
Zajmuj się e-mailami

Przeciętny specjalista spędza 28% swojego dnia pracy na czytaniu i odpowiadaniu na e – maile – to 2,6 godziny dziennie lub 13 godzin tygodniowo.

Prawdopodobnie zdajesz sobie sprawę z tego, jak bezproduktywne jest otwieranie skrzynki odbiorczej co drugą minutę, biorąc pod uwagę postrzeganą mądrość, że o wiele bardziej wydajne jest planowanie ustalonej pory na sprawdzanie poczty e-mail . Myślenie tutaj jest takie, że bez tej ciągłej przerwy możesz bardziej skupić się na wykonywanym zadaniu. Przejażdżka taksówką to idealny czas na załatwienie e-maili, więc używaj go do archiwizowania, odpowiadania i sortowania.

Następną podróż taksówką możesz wykorzystać jako okazję do uruchomienia nowego i ulepszonego systemu zarządzania swoją skrzynką odbiorczą. W jaki sposób? Cóż, powiadomienia na smartfonie są nemezis produktywności , więc dlaczego nie spędzić swojej podróży na wyłączaniu tych alertów? W ten sposób możesz zacząć zajmować się zbiorczą pocztą e-mail w wyznaczonych godzinach, tak jak robią to guru biznesowi.

Czas przejazdu taksówką = 10 minut
Spróbuj medytacji

Czy podróż taksówką to Twoja szansa na ucieczkę od intensywnego dnia pracy? Dlaczego więc nie pójść o krok dalej, używając ją do medytacji? Według licznych badań , zaledwie 10 minut medytacji może przeciwdziałać stresowi, zmniejszyć niepokój i pomóc w bezsenności – wszystkie skutki uboczne współczesnego świata pracy.

Jedną z najlepszych aplikacji do medytacji jest Headspace , w której możesz wybrać długość sesji, aby dopasować ją do swojej podróży. Dostępny jest również 14-dniowy bezpłatny okres próbny, więc możesz wypróbować jeden lub dwa, zanim wykupisz subskrypcję.

Czas przejazdu taksówką = 15 minut
Przeczytaj o swojej branży

Ważne jest, aby być na bieżąco z nowościami i wydarzeniami branżowymi, ale często trudno jest znaleźć czas. Tak więc świetnym sposobem na wykorzystanie dłuższych przejażdżek jest nadrobienie tego, co robią i mówią najlepsi myśliciele w świecie biznesu.

Następnie, jeśli czujesz się naprawdę produktywny, warto ponownie podzielić się dobrymi lekturami na swoich kontach na Twitterze lub LinkedIn, z osobistym spojrzeniem na problem, którego dotyczą. To nie tylko pokazuje świat, w którym jesteś na szczycie najnowszych trendów. Natomiast pokazuje również, że nie boisz się rozmawiać o tym, co wywołuje poruszenie w Twojej branży.

Czas przejazdu taksówką = 20 minut
Pozostań w kontakcie

Networking to jeden z najlepszych sposobów na zdobycie biznesu. Ważne jest, aby nadążać za rozwojem branży i podnosić swój profil, ale kiedy czas jest cenny, zbyt łatwo jest nadać priorytet pracy wewnątrz firmy niż sieci poza nią.

Z tego powodu warto korzystać z podróży taksówką, aby aktywnie utrzymywać aktualne relacje. Możesz także kontaktować się z osobami, z którymi kontaktowałeś się już wcześniej. Nigdy nie wiadomo: niewielka ilość czasu, którą poświęcisz na wychodzenie ze swojej strefy komfortu, może przynieść duże korzyści.

Czas przejazdu taksówką = 25 minut
Słuchaj podcastów

Aby zagłębić się w interesujący temat aktualny, techniczny lub biznesowy, warto posłuchać podcastu. Zwykle trwające od 20 do 35 minut, pozwalają wysłuchać wypowiedzi różnych ekspertów na dany temat, przy niewielkim wysiłku. Znajdź najpopularniejsze, wyszukując najwyżej sklasyfikowane produkty z Twojej branży.